• Warsztaty Cukiernicze w "Upiekło mu się"

• Któż z naszych, ukochanych, małych ludzi nie chciałby założyć fartucha i trochę pobawić się w mące?

- Wszyscy!

Klasa trzecia uczestniczyła dziś w warsztatach cukierniczych, podczas których tematem przewodnim były "Rogale z białym makiem przygotowane metodą tradycyjną od podstaw".

Był to doskonały sposób, żeby poćwiczyć manualne umiejętności i pokazać młodym ludziom, jak wygląda "Cukierniczy Świat" od zaplecza. Warsztaty okazały się rewelacyjną okazją, aby:

- poznać wypiek na klasycznym piecu z wkładem szamotowym,

- zobaczyć podstawowe narzędzia pracy cukiernika,

- wcielić się w rolę małego pracownika i wykonać samemu rogale.

Każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą to, co wyprodukował, aby poczęstować swoich bliskich...

Bardzo dziękuję Rodzicom klasy trzeciej za transport dzieci oraz p.Katulskiej i p.Nowaczyk za pomoc w opiece nad dziećmi podczas zajęć!

• Ślubowanie RSU

• 13 października 2022 r. członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego złożyli ślubowanie.

Przewodniczącą na ten rok szkolny została Monika Karalus z klasy VIII, zastępcą przewodniczącej Stanisław Dobosz, kronikarkami Zuzanna Kotowicz i Nadia Sapritonow z klasy VI.

Życzymy członkom Rady, aby czas poświęcony na działalność społeczną okazał się twórczy i przyniósł wiele satysfakcji.

• Turniej o Mistrza Klasy V w Badmintonie

• W środę 12 października 2022 r. uczniowie klasy piątej rozpoczęli rozgrywki  badmintonowe o Mistrza Klasy V. Turniej rozgrywany jest systemem grupowo- pucharowym do dwóch setów wygranych do 11 pkt. Uczniowie do tej pory rozegrali pojedynki w grupach systemem każdy z każdym. Na pamiątkę zwycięzca turnieju otrzyma  puchar, a zawodnicy na podium medale. Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia  w rywalizacji sportowej!

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły

takich myśli i marzeń,

które dają się urzeczywistnić,

pięknych i szlachetnych czynów,

które podszeptuje serce,

cierpliwości i wytrwałości.

14 października 2022 r.

• Lekcja kaligrafii

• 6 października odbyła się lekcja kaligrafii dla uczniów klasy trzeciej.

Bardzo dziękujemy organizatorom za poświęcony czas i naukę nowych umiejętności!

• Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia

•  Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów odbyło się 7 października 2022r. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

• Sprzęt badmintonowy dla UKS Zasutowo  w ramach realizacji projektu „Program Klub 2022”
            • Sprzęt badmintonowy dla UKS Zasutowo w ramach realizacji projektu „Program Klub 2022”

• Z początkiem września w ramach projektu „Program Klub 2022” Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Zasutowo  zakupił   badmintonowy sprzęt sportowy  o wartości 4 000 zł.  Zakupionych  zostało 10 sztuk rakiet badmintonowych  i 13 tub lotek piórowych dla zawodników z większym doświadczeniem  oraz 12 tub lotek syntetycznych dla zawodników początkujących. Zakupiony sprzęt sportowy przyczyni się do rozwijania zainteresowań  badmintonowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

L. Płończak

• Program Klub 2022 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zasutowie - UKS ZASUTOWO

• Już po raz drugi z rzędu Uczniowski Klub Sportowy Zasutowo realizuje założenia projektu „PROGRAM KLUB” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zasutowie. Dotacja otrzymana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla UKS Zasutowo przeznaczona jest na szkolenie dzieci i młodzieży oraz zakup sprzętu sportowego o wartości 4 000 zł. Głównym celem projektu jest popularyzacja badmintona wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a także wyłonienie talentów badmintonowych.  W ramach projektu prowadzone są zajęcia sportowe dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci 5 i 6 letnich, klas I-III i klas IV-VI szkoły podstawowej.  Szkolenie badmintonowe  prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego; Magdalena Jarząbek i Lidia Płończak. Zajęcia w ramach „Pogram Klub 2022” realizowane są od  1 czerwca do  30 listopada 2022 r.  Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

• Dzień Chłopca

• Klasa trzecia wraz z wychowawczynią obchodziła Dzień Chłopca w Hotelu Nekla.

Wszyscy mieliśmy okazję grać w kręgle i zajadać się pyszną pizzą.

Dziękujemy za pomoc w opiece p. Katarzynie Nowaczyk.

• Złoto i brąz w Bydgoszczy

• Michał Filipzak zajął 1. miejsce w Bydgoszcz Cup 2022 (taekwondo olimpijskie), a Jakub Filipczak w tym samym konkursie zajął 3. miejsce.

Brawo, chłopcy!

• Dzień Chłopca w klasie VIII

• W klasie ósmej dziewczęta po raz ostatni przygotowały małą niespodziankę dla swoich kolegów. Największą frajdę sprawiły męskiej części ich portrety wykonane przez koleżanki. Wszyscy musieli wykazać się także dobrą wiedzą o koleżankach i kolegach. Dobry nastrój towarzyszył wszystkim obecnym w tym dniu w szkole.

Chłopcom życzymy, aby uśmiechy nie schodziły im z twarzy i by pamiętali, że mają w klasie najfajniejsze koleżanki.

Dziewczęta z wychowawczynią