• Projekty edukacyjne

• W roku szkolnym 2018/2019 uczennice klasy 6 i 7 szkoły podstawowej  realizowały  z panią Lidią Płończak projekt edukacyjny z wychowania fizycznego „Jem zdrowo, wiem jak udzielić pierwszej pomocy”. Projekt składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na uświadomieniu uczniów o zasadach zdrowego  odżywiania. Uczennice przygotowywały  przepisy, a następnie przyrządzały potrawy. Ostatnim zadaniem tej części było zaprezentowanie plakatów z całodniowym jadłospisem z uwzględnieniem potrawy, którą przyrządzały na zajęciach praktycznych.

Drugi etap polegał na zapoznaniu się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Kolejnym zadaniem było nagranie filmów o zasadach udzielania pomocy.  Dziewczęta z klasy 6 szkoły podstawowej nagrały film, który przedstawia  symulację wypadku uczennicy w szkole.  Film przedstawia akcje ratowniczą, od momentu udzielenia pierwszej pomocy, zatelefonowanie po pomoc specjalistyczną i przyjazd zespołu pogotowia ratunkowego

Uczennice klasy 7  nagrały instruktażowy film o zasadach udzielania pierwszej pomocy, włącznie z resuscytacja krążeniowo-oddechową  i zatelefonowanie po pogotowie ratunkowe.

Ponad to filmy zostały zaprezentowane ratownikom medycznym, którzy przybyli na spotkanie z uczennicami w szkole.  Na spotkaniu z ratownikami dziewczęta zapoznały się z podstawowymi zasadami udzielania pomocy osobie poszkodowanej, z zasadą postępowania w sytuacji zadławienia niemowląt, dzieci i osób dorosłych, a także z zasadą działania defibrylatora (AED).

prezentacja