• I turniej w ramach "Mistrzostw Miasta Słupcy w Badmintonie 2024" - UKS Zasutowo

• 20 stycznia 2024 r zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Zasutowo brali udział w I turnieju w ramach „Mistrzostw Miasta Słupcy w badmintonie 2024”. Zawody odbyły się systemem grupowo-pucharowym do dwóch setów wygrany do 11 punktów. W turnieju brało udział 73 zawodników i zawodniczek z Mąkolna, Konina, Sompolna, Gniezna, Słupcy i Zasutowa. Badmintoniści z Zasutowa, którzy awansowali ze swoich grup na pierwszym miejscu grali w półfinałach i finałach i zaprezentowali się następująco:

a). kategoria dziewcząt klas III-IV szkoły podstawowej

3 miejsce – Lena Jóźwiak

4 miejsce – Patrycja Katulska

b)  kategoria chłopców klas III-IV szkoły podstawowej

3 miejsce – Aleksander Janiszewski

c). kategoria dziewcząt  klas V-VI szkoły podstawowej

1 miejsce – Wiktoria Juszczak

2 miejsce – Alicja Górska

d). kategoria chłopców klas V-VI szkoły podstawowej

2 miejsce- Franciszek Rachubiński

3 miejsce – Milan Chojnacki

4 miejsce – Maciej Walczak

e). kategoria dziewcząt klas VII-VIII szkoły podstawowej

4 miejsce – Zuzanna Kotowicz

f). kategoria chłopców  klas VII-VIII szkoły podstawowej

1 miejsce – Jakub Jarząbek

W zawodach uczestniczyli także: Lena Murawska,Maria Dądaj, Kornelia Kotowicz,  Stanisław Fludra, Xavier Pluciński, Lena Nagrodzka, Józef Kosmowski, Oliwia Zjawińska, Agata Grzechnik, Natalia Przymusińska, Marcin Balicki Tymoteusz Jerka. Po dekoracji odbyło się losowanie nagród rzeczowych i tym razem szczęśliwcem został Milan Chojnacki , który wylosował rakietę badmintonową

Bardzo dziękuję rodzicom  za sfinansowanie wyjazdu na zawody oraz Pani Magdalenie Janiszewskiej za pomoc w opiece nad dziećmi podczas zawodów.

Gratulujemy osiągniętych miejsc i  życzymy dalszych sukcesów na kortach badmintonowych!

L. Płończak, UKS Zasutowo, Zespół Szkół w Zasutowie

• Pomoc dla DPS w Mielżynie

• Dziękujemy! Dnia 14 grudnia 2023 r. udaliśmy się do Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Dary, które zbieraliśmy trafiły do rąk potrzebujących. Wręczyliśmy bardzo dużo potrzebnych artykułów oraz 1500 zł. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Spotkanie odbyło się przy słodkim poczęstunku. Mieliśmy też okazję zobaczyć niektóre pomieszczenia domu, m.in. salę teatralną, w której trwała próba jasełek. Mogliśmy podziwiać grę teatralną mieszkańców, a także ogromny wkład pracy Siostry Vianney. Wszystkim Darczyńcom za okazane serce, przekazujemy od Mieszkańców serdeczne podziękowania, wraz z najlepszymi życzeniami. Zapraszamy na krótką fotorelację

• Mistrzostwa Miasta Gniezna w Badmintonie

• W sobotę 16 grudnia 2023 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego, a zarazem uczniowie Zespołu Szkół w Zasutowie  już po raz trzeci brali udział w Mistrzostwach Miasta Gniezna w Badmintonie. Z roku na rok nasi zawodnicy zdobywają coraz lepsze wyniki sportowe.  Na zawody stawiło się 62 zawodników, a w tym 21 zawodników z UKS Zasutowo. Pozostali uczestnicy to reprezentanci: UKS  „Sokół” Gniezno,  PowerBad Gniezno i  UKS „Płomyk” Mąkolno. Zawody odbyły się  systemem grupowo-pucharowym w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczynki i chłopcy.

Zawodnicy z Zasutowa w poszczególnych kategoriach zajęli następujące miejsca:

a). Kategoria Dziewczęta Dzieci:

1 miejsce – Maria Dądaj

b). Kategoria Chłopcy Dzieci

2 miejsce – Xavier Pluciński

3 miejsce – Aleksander Janiszewski

c) Kategoria Dziewczęta Młodzik Młodszy

2 miejsce – Górska Alicja

4 miejsce – Wiktoria Juszczak

d) Kategoria Chłopcy  Młodzik Młodszy

3 miejsce – Walczak Maciej

4 miejsce- Franciszek Rachubiński

e) Kategoria Dziewczęta Młodzik

4 miejsce- Zuzanna Kotowicz

f) Kategoria Chłopcy Młodzik

3 miejsce – Marcin Balicki

Ponadto w zawodach uczestniczyli także: Stanisław Fludra, Stefan Dobosz, Lena Nagrodzka, Patrycja Katulska, Lena Jóźwiak, Józef Kosmowski, Oliwia Zjawińska, Milan Chojnacki, Stefan Dutkowski, Łucja Jachimczak, Jakub Jarząbek i Tymoteusz Jerka.

Bardzo dziękuję rodzicom za sfinansowanie wyjazdu na zawody oraz Pani Magdalenie Jarząbek za pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi podczas zawodów.

L. Płończak, UKS Zasutowo