• Nadia Lehmann w kadrze narodowej!!!

• W marcu br. uczennica klasy, Nadia Lehmann, która od wielu lat trenuje skoki przez przeszkody została powołana do kadry narodowej Polskiego Związku Jeździeckiego. Nadiu, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• NAJMNIEJSZA JARZĘBINKA

• W piątek 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi  uczniowie klasy 5 zasadzili jarzębinę. Wylosowali najmniejszą roślinę, którą będą się opiekować, żeby w przyszłości mogła zdobić teren szkoły. Bardzo dziękujemy Panu Jarkowi Adamskiemu za pomoc w sadzeniu drzewa.

• Wiosenne porządki w Ogrodzie Botanicznym w Brzeźnie

• W sobotę, 22 kwietnia, uczniowie klasy VIII wybrali się do Ogrodu Botanicznego w Brzeźnie, by pomóc w wiosennych porządkach. Pracy było sporo, ale i zabawa była doskonała. Jesteśmy umówieni z właścicielką Ogrodu na czerwcowe spotkanie, gdy rozwinie się jeszcze więcej pięknych azjatyckich roślin.

• Jaworowi uczniowie

• W Dzień Ziemi upamiętniliśmy naszą obecność na Ziemi zasadzeniem drzewka - jawora - symbolu radości i miłości. Wierzymy, że gdy nas już nie będzie, drzewo będzie rosło ku radości innych.

• Dzień Ziemi

• Klasa VI wraz z wychowawczynią włączyła się w świętowanie Dnia Ziemi. Zasadziliśmy lipę, o którą będziemy dbać.

Bardzo dziękujemy p. Jarkowi Adamskiemu za pomoc.

Alicja Tonder

• Jak obchodzić Światowy Dzień Ziemi?

• 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji?

Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Klasy 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami również włączyły sie w świętowanie tego dnia. Zasadziliśmy trzy drzewa na terenie naszej szkoły (grab, dąb i buk). Dodatkowo chętni uczniowie z tych klas pozbierali śmieci z boiska szkolnego.

Bardzo dziękujemy p. Jarkowi Adamskiemu za pomoc w tym przedsięwzięciu!

Klasy 1-3 wraz w wychowawczyniami

• Szkolenie  badmintonowe  dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Zasutowo z dotacji Gminy Nekla
            • Szkolenie badmintonowe dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Zasutowo z dotacji Gminy Nekla

• Uczniowski Klub Sportowy Zasutowo jest jedynym Klubem w powiecie wrzesińskim prowadzącym sekcję badmintona. Prowadzone jest systematyczne szkolenie dzieci od 6 do 14 roku życia, a poziom wyszkolenia sprawdzany jest podczas wyjazdów na turnieje. Szkolenie może być kontynuowane między innymi dzięki środkom  finansowym z Gminy Nekla i zaangażowaniu rodziców. W ramach dotacji odbędzie się 26 godzin treningów badmintonowych oraz dwa wyjazdy na zawody sportowe. Jeden z wyjazdów odbył się 18 marca do Babimostu  na Otwarty Turniej „Babimost Open”, w którym uczestniczyło siedmiu zawodników  Uczniowskiego Klubu Sportowego Zasutowo. Obecnie  trzech zawodników z klasy szóstej i jeden z klasy piątej posiada licencję Polskiego Związku Badmintona, a dwóch z nich w minionym roku uczestniczyło w turniejach ogólnopolskich. Badminton w Zasutowie jest dyscypliną wiodącą i rokującą kontynuację na dalsze lata, a zawodnicy wykazują się coraz większym poziomem wyszkolenia specjalistycznego.

Cz. Kozielski, L. Płończak, Zespół Szkół w Zasutowie, UKS Zasutowo

• Sukces Stasia i Antka w Gminnym Konkursie Recytatorskim

• 13 kwietnia br. odbył się w Nekli Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII - Stanisław Dobosz i Antoni Strzyżykowski. Zadaniem recytujacych było przygotowanie wiersza lub fragmentu prozy nawiązujący do obrazu Vincenta van Gogha "Gwiaździsta noc".

Stasiu zajął I miejsce, wspólnie z koleżanką z Targowej Górki, Antek wywalczył wyróżnienie. Brawo chłopcy!!! Spisaliście się na medal.

Przed rozpoczęciem konkursu recytatorskiego odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego nawiązującego także do obrazu V. van Gogha.

Wyróżnienia z naszej szkoły otrzymali uczniowie klasy VI: Zuzanna Kotowicz i Filip Nawrocki. Gratulacje dla wszystkich biorących udział w konkursie.

• Dotacja dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Zasutowo współfinansowana przez Powiat Wrzesiński  na realizację szkolenia badmintonowego dzieci i młodzieży w roku 2023
            • Dotacja dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Zasutowo współfinansowana przez Powiat Wrzesiński na realizację szkolenia badmintonowego dzieci i młodzieży w roku 2023

• Od połowy lutego  Uczniowski Klub Sportowy Zasutowo działający przy Zespole Szkół w Zasutowie realizuje zdanie pt. „Szkolenie badmintonowe dzieci i młodzieży w roku 2023” w ramach Wsparcia i Rozpowszechnianie Kultury Fizycznej w Powiecie Wrzesińskim.  Zawodnicy Klubu i uczniowie Zespołu Szkół w Zasutowie uczestniczą w treningach badmintonowych w każdy czwartek o godz. 14.30. W rezultacie odbędzie się 35 godzin zajęć sportowych.  Na treningach uczestnicy  doskonalą podstawowe elementy techniczne i taktyczne  potrzebne zawodnikom podczas gry. Ponadto wzrasta zainteresowanie  grą w badmintona w społeczności szkolnej, a zajęcia sportowe cieszą się dużym zainteresowanie dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

L. Płończak, UKS  Zasutowo