• Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego i Recytatorskiego

• W styczniu biblioteka szkolna zorganizowała Szkolny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona postać z lektury". Napłynęło 16 prac od uczniów z klas I-V.

1. miejsce - Olivier Wyderkiewicz (kl. I) i Julia Senger (kl. V)

2. miejsce - Hanna Szydlarek (kl. I) i Xavier Pluciński (kl. II)

3. miejsce - Oliwier Śmiechowski (kl. I)

Wyróżnienia: Marcel Bednarek, Maksymilian Dankowski, Bartosz Figiel, Wojciech Krzysiek, Natan Miś, Lena Murawska, Antoni Piotrowski, Anhelina Shnidkova, Iga Szczepańska, Alicja Zielińska (kl. I).

Szkolny Konkurs Recytatorski "Zima w poezji" odbył się w 21 i 23 lutego br.

W kategorii uczniów klas I-III:

1. miejsce - Franciszek Kasprzak (kl. I) i Kornelia Kotowicz (kl. II)

2. miejsce - Alicja Zielińska (kl. I) i Wiktoria Kotowicz (kl. II)

3. miejsce - Lena Murawska (kl. I) i Stefan Dobosz (kl. II)

wyróżnienia: Arkadiusz Migdalski i Natan Miś (kl. I) oraz Filip Ciuba (kl. II)

W kategorii uczniów klas IV-V:

1. miejsce - Aleksandra Skibińska (kl. IV)

2. miejsce - Klaudia Odrobna (kl. V) i Maja Szydlarek (kl. IV)

3. miejsce - Agata Grzechnik (kl. V)

wyróżnienia: Gabriela Gromadzińska i Maria Woźniak (kl. IV).

Dziękuję paniom: Agnieszce Juszczak i Monice Ślebiodzie za przygotowanie uczniów do konkursów.

Młodzi artyści, gratuluję Wam pomysłowości w realizacj prac plastycznych. Podziwiam Waszą pracę nad opanowaniem tekstów poetyckich oraz tremy w trakcie występów recytatorskich.

Rozwijajcie swoje talenty, dzięki nim stajecie się bogatsi.

zdj. Monika Karalus kl. VIII

• Balik karnawałowy w zerówce

• 16 lutego 2023 roku już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie.

Przy dźwiękach muzyki dzieci świetnie się bawiły i brały udział w wielu zabawach zorganizowanych przez animatorów.

• Światowy Dzień Kota w zerówce

• Z okazji Światowego Dnia Kota mieliśmy okazję poznać kota Boniego, którego przywiózł nasz kolega z grupy.

Poznaliśmy kocie zwyczaje i sposoby pielęgnacji. Na koniec spotkania wspólnie z kotem uczestniczyliśmy w zabawach.

• Walentynki w zerówce

• We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie "Walentynki".

Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazać szczęście, przyjaźń i miłość bliskim osobom nie tylko od święta.

Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, nie zabrakło również słodkości, czyli babeczek, które sami piekliśmy.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to miła tradycja nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 16 lutego 2023 r. Na holu szkoły pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, piratów, policjantów i wiele innych. Było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem wróciły do klas. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

A.J.

• Walentynkowa poczta

• Na życzenie koleżanek i kolegów uruchomiliśmy 13 i 14 lutego walentynkową pocztę. Cieszymy się, że tak wielu chciało przesłać pozdrowienia, wyrażając swoją sympatię.

• Serce za serce

• W styczniu mogliśmy wesprzeć konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się, że tak wielu z nas zadbało, aby puszka, która była wystawiona w holu szkoły, napełniła się darem dziecięcych serc.

Do "naszej" puszki wrzuciliśmy 563,86 zł, 1 E, 67 eurocentów, 24 pensy i 20 centów.

• Góra grosza

• Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią przystąpiliśmy do zbiórki "Góra grosza". W akcji wzięli udział uczniowie kla I-VI i klasy VIII oraz dzieci z oddziału "zerówki".
              Do fundacji przekazaliśmy 17782 monety (371,31 zł) oraz 672 monety zniszczone. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.