• Program Klub 2022 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zasutowie - UKS ZASUTOWO

• Już po raz drugi z rzędu Uczniowski Klub Sportowy Zasutowo realizuje założenia projektu „PROGRAM KLUB” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zasutowie. Dotacja otrzymana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla UKS Zasutowo przeznaczona jest na szkolenie dzieci i młodzieży oraz zakup sprzętu sportowego o wartości 4 000 zł. Głównym celem projektu jest popularyzacja badmintona wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a także wyłonienie talentów badmintonowych.  W ramach projektu prowadzone są zajęcia sportowe dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci 5 i 6 letnich, klas I-III i klas IV-VI szkoły podstawowej.  Szkolenie badmintonowe  prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego; Magdalena Jarząbek i Lidia Płończak. Zajęcia w ramach „Pogram Klub 2022” realizowane są od  1 czerwca do  30 listopada 2022 r.  Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

L. Płończak

• Dzień Chłopca

• Klasa trzecia wraz z wychowawczynią obchodziła Dzień Chłopca w Hotelu Nekla.

Wszyscy mieliśmy okazję grać w kręgle i zajadać się pyszną pizzą.

Dziękujemy za pomoc w opiece p. Katarzynie Nowaczyk.

M.J.

• Złoto i brąz w Bydgoszczy

• Michał Filipzak zajął 1. miejsce w Bydgoszcz Cup 2022 (taekwondo olimpijskie), a Jakub Filipczak w tym samym konkursie zajął 3. miejsce.

Brawo, chłopcy!

• Dzień Chłopca w klasie VIII

• W klasie ósmej dziewczęta po raz ostatni przygotowały małą niespodziankę dla swoich kolegów. Największą frajdę sprawiły męskiej części ich portrety wykonane przez koleżanki. Wszyscy musieli wykazać się także dobrą wiedzą o koleżankach i kolegach. Dobry nastrój towarzyszył wszystkim obecnym w tym dniu w szkole.

Chłopcom życzymy, aby uśmiechy nie schodziły im z twarzy i by pamiętali, że mają w klasie najfajniejsze koleżanki.

Dziewczęta z wychowawczynią

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie wymyśliła ludzkość"

W. Szymborska

29 i 30 września br. roku uczniowie klas IV-VI i klasy VIII prezentowali swoje umiejętności głośnego czytania. Uczniowie klasy IV zaprezentowali fragmenty "MIkołajka", klasy V - fragmenty "Chłopców z Placu Broni", uczniowie klasy VI - fragmenty "Opowieści z Narnii", a uczniowie klasy VIII - fragmenty "Latarnika".

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania mobilizuje wszystkich do tego, aby zmierzyć się z niezwykle ważną umiejętnością - czytaniem. Uczniowie starali się jak najlepiej tę umiejętność zaprezentować.

Wychowawczyni klasy I, pani Agnieszka Juszczak, zaprosiła bibliotekarkę szkolną, aby przeczytała w tym dniu uczniom wybrany fragment książki. Pierwszoklasici z niewzykłą uwagą i zaangażowaniem słuchali o losach bohaterki  "Małej czarownicy".

• Dzień chłopca w klasie 6

• W piątek 30 września o godzinie 15.00 spotkaliśmy się w klasie, aby miło i wesoło spędzić razem czas obchodząc dzień chłopca. Nasze spotkanie zaczęliśmy od obejrzenia filmu "Mój przyjaciel Smitty". Film opowiada historię 13-letniego Bena, który sprawia olbrzymie problemy wychowawcze. Gdy jego kolejny wybryk trafia na wokandę sądową, matka postanawia odesłać chłopca do dziadka Jacka. Na farmie Ben zyskuje kompana w postaci sympatycznego i inteligentnego kundelka, który będzie mu towarzyszył w dostosowaniu się do nowych warunków. Wkrótce Ben nawiązuje znajomość z sąsiadem, panem Smithem. Po raz pierwszy w życiu, chłopak doświadcza prawdziwej przyjaźni, jednocześnie uczy się odpowiedzialności za swoje czyny.

Potem mieliśmy niespodziankę w postaci poczęstunku pizzą i napojami. Bardzo dziękuję paniom: Karolinie Łukasiewicz i Ewelinie Wilczyńskiej za zorganizowanie poczęstunku. Nasze spotkanie zakończyliśmy o 17.30.

DZIĘKUJEMY!

uczniowie klasy VI z wychowawczynią