We wtorek 24 września 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce w Nekli. Aż 19 uczniów reprezentowało szkołę na zawodach sportowych. Uczniowie mogli brać udział w dwóch konkurencjach sportowych, w jednej technicznej jak np. skok w dal, rzut piłeczką palantową i w jednej konkurencji biegowej; bieg na 60 m lub bieg na 600m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Pięciu zawodników z całej reprezentacji przywiozło 6 medali. Największymi sukcesem może pochwalić się Oliwia Bednarek, która zdobyła dwa srebrne medale. Srebrny medal zdobyła w skoku w dal uzyskując wynik 3m i 45 cm oraz w biegu na 600 m uzyskując czas 2’14 s. Jakub Owczarzak i Kacper Pawlak zmagali się ze swoimi rówieśnikami na dystansie 1000 m. Jakub zakończył bieg na I miejscu uzyskując czas 3’ 42 s, a jego kolega Kacper uplasował się na III miejscu z czasem 3’52 s. W rzucie piłeczką palantową po dodatkowej dogrywce o II miejsce Agata Dekowska zakończyła zawody na III miejscu uzyskując wynik 28,5 m. Natomiast Nikola Szymkowiak również brała udział w dodatkowym finale o II miejsce, utrzymując II miejsce i uzyskując czas 9 s 46 setnych sekundy. Bardzo ładnie zaprezentował się Filip Dekowski w rzucie piłki palantowej ocierając się o medal zajmując IV miejsce z wynikiem 45,5 m. Ponad to w skoku dal i w biegu na 60 m szkołę reprezentowali Rafał Szydlarek, Monika Sobkowiak, Oliwier Świerczyński, Julia Świercz, Miłosz Skrzypczak, Nikola Jóżwiak, Nikola Szymkowiak, Izabela Pieszak, Oliwier Rudkowski, Kuba Piaseczny i Antoni Strzyżykowski. W rzucie piłeczką palantową i biegu na 60 m brał udział Patryk Bednarek. W biegu na 1000 m i skoku w dal brali udział; Kacper Pawlak , Stanisław Dobosz i Miłosz Skrzypczak. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok.
Aktualności
Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce w Nekli
- 19
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !!!
Jesteśmy na liście laureatów konkursu #OSEWyzwanie.
Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne,
OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA SZKÓŁ „#OSEWyzwanie”
Na zajęciach koła komputerowego uczniowie w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA SZKÓŁ „#OSEWyzwanie” wykonali prace plastyczne pt. Smart Szkoła
Autorkami prac w kolejności ich zamieszczenia są: Julia Jarząbek, Kinga Sobkowiak, Marta Nowicka, Nikola Jóźwiak, Agata Wieczorek i Milena Kosmowska.
Szkolna komisja konkursowa w składzie: p. V. Paszkowiak, p. A. Tonder i p. Lidia Płończak wyłoniła pracę, która została wysłana na konkurs. Jest to praca Julii Jarząbek. Drugie miejsce zajęła praca Kingi Sobkowiak, a trzecie miejsce praca Marty Nowickiej.
Gratulujemy!!!
Wrzesińskie Czwartki Lekkoatletyczne
Jak co roku z początkiem września nasza szkoła bierze udział we Wrzesińskich Czwartkach Lekkoatletycznych. Już 19 września 2019 r. reprezentacja uczniów w składzie; Oliwia Bednarek, Kacper Pawlak, Agata Dekowska, Nikola Szymkowiak, Patryk Bednarek, Oliwier Rudkowski, Antoni Strzyżykowski, Ksawery Nowaczyk brali udział w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak; skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m i 300 m oraz bieg na 600 m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Każdy zawodnik mógł wystartować w jednej konkurencji technicznej i w jednej biegowej, a uczestnictwo w kilku czwartkach lekkoatletycznych daje możliwość udziału w Finale Wrzesińskich Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w maju 2020 r. Wszystkim zawodnikom gratulujemy uczestnictwa i do zobaczenia na kolejnych zawodach.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rok szkolny rozpoczęty!!! Uśmiechnięte buzie, gwar... Rozmowom dzieci i młodzieży nie było końca.
Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy wspólnego odkrywania nowych przestrzeni edukacyjnych, sukcesów, rozwijania pasji; pracownikom administracji i obsługi satysfakcji z wykonywanej pracy, rodzicom - spokojnego roku szkolnego.
Podczas akademii rozpoczęcia roku szkolnego wysłuchaliśmy wystąpienia Pana Mirosława Kowalskiego, nauczyciela historii, który przybliżył zebranym tragiczne dni września 1939r. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich, którzy oddali życie za naszą ojczyznę, za nas żyjących obecnie w wolnym kraju.Wymiera pokolenie, które pamięta te tragiczne czasy...
2 września br. to także pamiętna data, ponieważ nie ma już wśród nas gimnazjalistów...
Jubileusz 35-lecia pracy obchodzą w tym roku pani Urszula Januchowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz pan Piotr Michalak, dyrektor szkoły. "Jubilatom" życzymy przede wszystkim zdrowia oraz wielu sukcesów w pracy zawodowej.
K.J.
zdj. p. L. Płończak
6
List z Ukrainy
W sierpniu Samorząd Uczniowski otrzymał list od kolegi z Ukrainy - Mariana. Cieszymy się, że nasza społeczność uczniowska, także dzieci przedszkolne, pomogły zrealizować jedno z jego marzeń...
Z gwarą poznańską na dożynkach parafialnych w Targowej Górce
Na zaproszenie organizatorów dożynek parafialnych w Targowej Górce (25 sierpnia 2019r.) wystąpili uczniowie naszej szkoły prezentujący teksty w gwarze poznańskiej. Mateusz Chmielecki (kl. V) zaprezentował "Murzynka Bambo po naszymu", a Albert Hofmann - tegoroczny absolwent szkoły podstawowej - utwór A. Fredry "Paweł i Gaweł" - "Biniu i Eda" (F. Głodzik). Brawo, Panowie!!!
K.J.
Zakończenie roku szkolnego cz.2
Rok szkolny dobiegł końca. Wyróżnienia, nagrody, uśmiechy na twarzach, podziękowania, życzenia… Uczniowie za całoroczną pracę zostali nagrodzeni wzorowymi odznakami (kl. I-II), książkami, listami pochwalnymi; w klasie IV nagrodzeni uczniowie otrzymali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem, książki, nagrody rzeczowe za osiągnięcia sportowe. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do klasy wyższej. Życzymy także, aby nadchodzące wakacje obfitowały w wiele fantastycznych przygód.
Pracownikom szkoły życzymy dobrego czasu na odpoczynek.
K.J.
zdj. p. L. Płończak
12
Zakończenie roku szkolnego 2018/19 cz.1
Rok szkolny dobiegł końca. Wyróżnienia, nagrody, uśmiechy na twarzach, podziękowania, życzenia… Uczniowie za całoroczną pracę zostali nagrodzeni wzorowymi odznakami (kl. I-II), książkami, listami pochwalnymi; w klasie IV nagrodzeni uczniowie otrzymali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem, książki, nagrody rzeczowe za osiągnięcia sportowe. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do klasy wyższej. Życzymy także, aby nadchodzące wakacje obfitowały w wiele fantastycznych przygód.
Pracownikom szkoły życzymy dobrego czasu na odpoczynek.
K.J.
zdj. p. L. Płończak
7
Karty rowerowe dla czwartoklasistów
Pod koniec maja br. uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Najpierw był egzamin teoretyczny, następnie uczniowie musieli zastosować w praktyce poznane zasady poruszania się po drodze (egzamin praktyczny). Egzamin przeprowadzała pani Róża Tobera.
Dzisiaj (18.06.2019r.) trzynaściorgu uczniom zostały wręczone karty rowerowe. Zgonie z przepisami mogły je otrzymać osoby, które ukończyły 10 lat. Pozostali uczniowie klasy czwartej będą je odbierać w dniu, w którym ukończą wyznaczony próg wiekowy. A więc czekamy do października …
Karty rowerowe otrzymali: Amelia, Mateusz, Jakub Cz., Stasiu, Jakub F., Michał F., Michał. G., Monika, Błażej, Antek K., Ksawery, Gabrysia, Oliwier i Antek S.
Gratulujemy!!! Pamiętajcie, jeździć rowerem należy rozważnie.
K.J.
zdj. Urszula Rogosz
Dzień Talentów po raz piąty...
Stanisław Staszic powiedział: „Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.
Po raz piąty w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Talentów. Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klasy I, II, IV, V i VIII zaprezentowali swoje niezwykłe zdolności taneczne, wokalne oraz recytatorskie. Nie było nagród, za to była dobra zabawa. Dzieciom przedszkolnym dziękujemy szczególnie za „poprowadzenie” „kaczuszek”, a wszystkim pozostałym za dobrą zabawę.
Jagodzie i Maciejowi dziękujemy za poprowadzenie Dnia Talentów.
RSU
Zdj. Urszula Rogosz
12
Wycieczka do Włoch 9 - 14 czerwca
Archiwum Aktualności