• Procedury funkcjonowania

• Procedury  bezpieczeństwa na lekcji wychowania fizycznego  oraz innych zajęć  sportowych

w Zespole Szkół w Zasutowie

Załącznik do  regulaminu  sali gimnastycznej na okres  trwania  pandemii

1.        Z zajęć wychowania fizycznego  mogą korzystać  wyłącznie uczniowie bez objawów  chorobowych  sugerujących infekcję dróg oddechowych.

2.       Po wejściu do budynku sali gimnastycznej  oraz po skończonych  zajęciach uczniowie mają obowiązek  skorzystać z płynu do dezynfekcji  rąk.

3.       Uczniowie uczestniczący w zajęciach wychowaniu fizycznego  nie maja obowiązku zasłaniania twarzy.

4.       W trakcie korzystania z szatni w sali gimnastycznej uczniowie mają obowiązek korzystania z maseczek.

5.       Przedmioty i sprzęt znajdujące się w sali, przybory do ćwiczeń ( piłki, obręcze, materace, rakietki itp. ) wykorzystane podczas  zajęć będą dezynfekowane.

6.       Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające  ( np. brak opadów deszczu), zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone będą  na powietrzu  tj. na otwartej przestrzeni terenu szkoły ( boisko trawiaste, boisko wielofunkcyjne)

7.       Po zakończeniu zajęć rekomendowane jest niezwłoczne opuszczenie szatni  i sali sportowej (niegromadzenie się).

8.       Sala oraz części wspólne (korytarz) będą wietrzone  po każdej lekcji a w razie potrzeby także w trakcie zajęć lekcyjnych.

9.       Jeżeli uczeń czuje się źle, lub obserwuje u siebie objawy chorobowe natychmiast musi poinformować o tym nauczyciela wychowania fizycznego.

10.   Każdy uczeń powinien  posiadać podpisaną butelkę z wodą, butelki bez podpisu nie można używać.

11.   Podczas zajęć wychowania fizycznego  i sportowych  ograniczone zostają  ćwiczenia i gry kontaktowe (np. gimnastyka, koszykówka, piłka ręczna).

12.   Gry i ćwiczenia kontaktowe zostają zastąpione innymi (np. siatkówka, lekkoatletyka, tenis stołowy, badminton, biegi przełajowe)